Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 13:30
 
Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı Yapıldı
Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
Sağlık Haberi


 İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salununda gerçekleşen toplantı İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, başkanlığında yapıldı.

 

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, toplantı önçesi yaptığı konuşma da; Ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerinin önlemesine yönelik Sağlık Bakanlığımız tarafından konu ile ilgili çeşitli programlar yürütülmektedir. Bu çalışmalar sonucunda Türkiye de bebek ölüm hızları son 10 yılda hızla düşerek 2017 yılında binde 9,1’e inmiştir.

 

Van İl Sağlık Müdürlüğü olarak Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız ile yörtülen çalışmalar doğrultusunda, Bebek ölümlerini bu seviyeden daha aşağıya düşürebilmek için bebek ölümlerine neden olduğu bilinen faktörlere yönelik programları sürdürmek ve ölüme neden olan durumları tespit ederek çözümüne yönelik yeni programları hayata geçirmek önem arz etmektedir.

 

Doç. Dr. Sünnetçioğlu devamında; Bu çalışmalar doğrultusunda İlimizde 2018 yılına ait bebek ölümlerinin analizlerini paylaşmak ve yerel düzeyde bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik yeni çalışmaları belirlemek amacıyla, İlimizde Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısı gerçekleştirmekteyiz bu toplantının ilimiz için faydalı olacağına inanıyorum katılımınızdan dolay teşekkür ediyorum dedi.

 

Bebek Ölümleri İl Değerlendirme Kurul Toplantısına Sağlık Hizmetleri Başkanı Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Tapan Soğanda, Van İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Başkan Yardımcıları, ilgili Birim Sorumluları, İlçe Sağlık Müdürleri ve Dorsun Odabaşı YYÜ. Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı.

 

Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Tabibi Uzm. Dr. Tuba Duygu Coşkun, 2018 yılı bebek ölümleri ile ilgili sunumundan sonra İl Sağlık Yöneticileri tarafından değerlendirmeler yapılarak, bebek ölümlerini önlemeye yönelik soru cevap şeklinde kalıcı olarak alınacak önlemler ele alındı.

 

 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Bebek, Ölümleri, İl, Değerlendirme, Kurul, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı