301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 10:37
 
Berge’den yeni başhekim Çelik’e, hayırlı olsun ziyareti
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge ve heyeti, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Doç. Dr. Sebahattin Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Van merkez ve ilçe oda başkanları da hazır bulundu.
Gündem Haberi


Annesinden ve babasında hayır duası alan yeni başhekim Çelik’in hedefi, şimdi başka anne ve babalardan dua almak. Ziyareti değerlendiren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Doç. Dr. Sebahattin Çelik, “En büyük sorunumuz hekim tutamıyoruz. Burada hekimlerimizi tutmanın birkaç yolu var. Hekimlerimize değer verelim ve onları mutlu kılmanın yollarını arayalım. Örneğin esnafımızın hekimimize sempati göstermesi bile yeter. Burası bizim hastanemiz ve devletimiz buraya büyük bir masrafla ciddi bir yatırım yapmış. Maalesef 8 yıldır tam kapasite ile çok verimli kullanamadık. Benden önceki başhekim arkadaşlarım çok iyi niyetli ve gerçekten iyi işler yaptılar. Çalıştığımız coğrafyamızın farklı sosyolojik gerçekler nedeniyle burada hizmet vermek diğer yerlere göre daha zor. Toplum, hastane, hekimler, sağlık çalışanları ve idareciler hepimizin kolektif hareket etmesi lazım. Kolektif hareket edersek hastanemizden daha fazla faydalanacağımızı düşünüyorum. Tüm başkanlarıma destek ziyaretleri nedeniyle çok teşekkür ediyorum ve bundan sonra da desteğinizi beklerim.” dedi.

 

“Hocamız marifetli bir hekim”

Marifet iltifata tabiidir sözünü hatırlatan VAN ESOB Başkanı İsa Berge, “Hocamız gerçekten marifetli bir hekimlik sergiledi. Daha önce de bu hastanede çalıştı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde doçentlik unvanıyla Van’ımıza hizmet etti. Van’ın evladı olan hocamıza, esnaf ve sanatkarımız adına biz de çok teşekkür ediyoruz. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Van’ın hatta bölgenin sağlık yükünü kaldıran bir kuruluştur. Böyle büyük bir kompleksi ayakta tutabilme çabasıyla geldi. Bugüne kadar çok az Vanlı hemşerimiz burada başhekimlik yaptı. İl dışında büyük imkanları olmasına rağmen her şeyi bir tarafa bırakarak, buradaki vatandaşlara ve Vanlılara hizmet etmeyi seçmiştir. Hocamızın gösterdiği büyük fedakarlığın bilincindeyiz. Vicdanı ortaya koymak ayrı bir şeydir.” dedi.

 

“Hekimleri Van’da tutma çalışmalarına destek vereceğiz”

Van’ın sağlık sektöründe bölgenin pilot ili olduğunu vurgulayan Berge, “Çalışma yükü ağır olması nedeniyle hekimlerimiz burada uzun süre kalamıyor. Hekimlerin Van’da kalabilmesi için bizler de gereken özveriyi göstereceğiz. Esnaf ve sanatkarlar olarak toplumsal bilinçlendirme çalışmalarının sesi olacağız. Yapılacak iyileştirme projelerine katkı sunmak için özel bir çaba içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

 

Başarılar diledi

VAN ESOB Başkanı Berge, “Başta başhekimimiz Doç. Dr. Sayın Sebahattin Çelik olmak üzere, hekimlerimize ve tüm personele başarılar diliyorum ve Vanlı hemşerilerim adına, esnaf ve sanatkarlarım adına çok teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle çok güzel işler yapacağına inanıyorum. Sebahattin hocam görev yaptığı günden bu yana ulaşılabilir bir hekim oldu.

Çevre illerden arayan vatandaşlara telefonda bile yardımcı oldu ve psikolojik destek sağladı.” ifadelerini kullandı.

 

Heyette kimler vardı?

VAN ESOB Başkanı İsa Berge, VAN ESOB Başkanvekili ve Erciş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüsamettin Çelik, Van Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdal Toktamış, Van Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Niyazi Budak, Van Terziler, Konfeksiyoncular, Kunduracılar ve Giyim Sanatkarları Odası Başkanı Çetin Karaduman, Van Demirciler, Tornacılar ve Tamirciler Odası Başkanı Kenan Akalın ve Erciş Bakkallar ve Lokantacılar Odası Başkanı Cabir Görmüş.

 
Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Berge’den, yeni, başhekim, Çelik’e,, hayırlı, olsun, ziyareti,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı