301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 12:10
 
Doğu Anadolu’nun İlk Mekiif´19 Fuarı bir hayli renkli geçti
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) öncülüğünde Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk defa düzenlenen MEKİİF´19 Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı bir hayli renkli geçti.
Gündem Haberi


Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Milli Eğitim Vizyonunda Mesleki Eğitimi tanıtma, geliştirme, sektörün talepleri ve istihdama götüren bir mesleki eğitim anlayışını işverenlerle yapılan protokollerle geliştirmeyi amaçlayan çalışma kapsamında Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk kez Mekiif´19 Fuarı açıldı.

 

“Güçlü Türkiye için mesleki eğitim şart”

Güçlü Türkiye için Mesleki Eğitim çerçevesinde işin ustası, kalifiye eleman, meslek erbabı veya kendi firmasının sahibi olacak mesleki belge ve diplomaları öğrencilere kazandırmak, hep birlikte gençlerimizin, ülkemizin geleceğine yatırım yapmak isteyen Milli Eğiti Bakanlığı, bu amaçla Van’da ilk kez bu denli bir fuar hayata geçirdi.

 

Söz konusu fuarı ziyaret eden, öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları yerinde gören Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğrenci ve sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, mesleki eğitime yönelik Van’da düzenlenen ilk Mekiif´19 Fuarının önemine değindi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Refik Olgun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çevik, İl Milli Eğitim Fuar Koordinatörleri Serhat Aydın ve Sadık Gümüş ile birlikte fuarda incelemelerde bulunan Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, güçlü bir Türkiye için gençlerin, ülkenin kalkınmasına yönelik entegrasyonunu sağlamanın önemli olduğunu söyledi.

 

Gerek ziyaretçi açısından, gerekse görsellik açısından son derece renkli geçen Mekiif´19 Fuarı, 4 gün boyunca kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

İş dünyası ve meslek gruplarının büyük ilgi gösterdiği fuarda, 113 çalışma sergilendi. Öğrencilerin birbirinden etkileyici çalışmaları büyük ilgi görürken, Mesleki eğitimin iş, istihdam, inovasyon, kariyer, sanayi, kalifiye eleman ve ülkenin gelişmesi için önemi bir kez daha bu fuarla ortaya çıkmış oldu.

 

 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Doğu, Anadolu’nun, İlk, Mekiif´19, Fuarı, bir, hayli, renkli, geçti,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı