Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 10:30
 
Kayatürk’ün ‘Miraç Kandili’ Mesajı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk, Miraç’ın birçok hikmeti içinde barındıran kutsal bir yolculuk olduğunu belirtti.
Gündem Haberi


Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı ve 24., 25. ve 26. Dönem Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Miraç mucizesinin maddi ve manevi yükselişe, her türlü kötülükten arındırılarak gerçek insanlığa ve yüce mertebeye ulaşmak için bir davet olduğunu ifade etti. Bu gece idrak edecek kandillerden biri olan Miraç Kandili’ne erişmenin sevinç, huzur ve bahtiyarlığını hep birlikte yaşayacaklarını ifade eden Kayatürk, “Manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı bu önemli gecede, bütün dünyada acının, gözyaşının, şiddetin ve terörün sona ermesi, insanlığın, barışı ve huzuru için bol bol dua edelim” dedi.

 

“Miraç’ın hikmeti o kadar yüksektir ki fikr-i beşer ulaşamıyor, o kadar derindir ki ona yetişemiyor, o kadar incedir ve latiftir ki akıl kendi kendine idrak edemiyor” ifadelerini kullanan Kayatürk, bazı işaretlerle hakikatleri bilinmezse de vücutları bildirilebildiğini kaydetti. Kayatürk, “Peygamberimizin Allah katına yükseliş günü olan Miraç Kandili, bizlerin de manevi dünyasında iyilik, iman ve kutlu değerlerin yükselişine sebep olması en büyük duamızdır. Bütün müminlerin huzur bulduğu bu gecede, Peygamberimizin mübarek yolculuğunu anlamak için manevi duyguların önemine yoğunlaşmalı ve bu sayede mukaddes ve en son hak dinimizin bizlere sunduğu üstün değerler anlaşılmalıdır. Küslüklerin son bulduğu, yardıma muhtaç kimselere, hastalara şefkat ve yardım elinin uzatılması ile bu güzel gece daha da anlamlı hale gelecektir. Bu temennilerle, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik eder; aramızdaki sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olması temennisiyle saygı ve selamlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Kayatürk’ün, ‘Miraç, Kandili’, Mesajı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı