Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 11:14
 
Van'da 3 belediye HDP'den AK Parti'ye geçecek
Yüksek Seçim Kurulu, KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen HDP'li adayların belediye başkanı mazbatasının verilemeyeceğine karar verdi.
Gündem Haberi


Yüksek Seçim Kurulu, KHK ile ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen HDP'li adayların belediye başkanı mazbatasının verilemeyeceğine karar verdi. Karar sonrası bazı il ve ilçelerde hareketlilik başlarken bu kararın en etkili olacağı illerden birisi Van olarak açıklandı. Van'da 3 ilçede KHK'lı isimleri aday gösteren HDP'nin bu adaylarının mazbata almayacağı haberleri gözleri ikincip parti adayarına çevirdi.

 

 

HDP’nin Diyarbakır’da en güçlü olduğu yerlerden birisi olan Bağlar Belediye Başkanlığı seçiminde en yüksek oyu alan Zeyyat Ceylan, öğretmen olarak görev yaparken çıkarılan KHK ile ihraç edildi. Yine Van Tuşba’da seçimi önde tamamlayan Yılmaz Berki, Edremit’te Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ve Çaldıran’da Leyla Atsak’ın KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

Van'ın Edremit ilçesinde HDP'li Gülcan Kaçmaz Sayyiğit'ın yerine AK Parti adayı İsmail Say,

 

 

 

 

Tuşba ilçesinde HDP'li Yılmaz Berki yerine AK Parti adayı Salih Akman ve

 

 

 

 

Çaldıran ilçesinde HDP'li Leyla Atsak yerine AK Parti Şefik Ensari'ye mazbata verilecek.

 

 

 

 

 

AK PARTİ'YE GEÇİYOR

 

 

 

Van'ın Edremit ilçesinde HDP'li Gülcan Kaçmaz Sayyiğit'ın yerine AK Parti adayı İsmail Say, Tuşba ilçesinde HDP'li Yılmaz Berki yerine AK Parti adayı Salih Akman ve Çaldıran ilçesinde HDP'li Leyla Atsak yerine AK Parti Şefik Ensari'ye mazbata verilecek. Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde seçilen HDP'li Zeyyat Ceylan yerine ise AK Parti'nin adayı Hüseyin Beyoğlu'na mazbata verilecek. 

 

 

 

 

 

 

 

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde seçilen HDP'li Zeyyat Ceylan yerine ise AK Parti'nin adayı Hüseyin Beyoğlu'na mazbata verilecek.

 

 

Yusufeli'de seçim yenilenecek YSK, Artvin'in Yusufeli ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar verdi

 

Gazetevan

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van'da, 3, belediye, HDP'den, AK, Parti'ye, geçecek,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı