Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 08:45
 
Van'da kaçak göçmen tacirlerine operasyon
Van Merkezli Çaldıran İlçesi ve Ağrı ilinde yapılan eşzamanlı operasyonda 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
Gündem Haberi


 Van Valiliğinden yapılan açıklamada"Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden bir takım ihbar ve şikâyetler üzerine, Müdürlüğümüz Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce Muradiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (3) ay süreli kapsamlı bir Projeli çalışma kapsamında;

 

 

 

2018 yılı içerisinde (7) ayrı olayda toplam (205) yasadışı yollardan yurda giriş yapan kaçak göçmen yakalanmıştı. Göçmen kaçakçılığı olaylarına iştirak ettikleri tespit edilen (11) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak;

 

 

 

Müdürlüğümüz Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Görevlilerimizce; 23 Nisan 2019 günü Van Merkezli Çaldıran İlçesi ve Ağrı ilinde yapılan eşzamanlı operasyonda  (11) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

 

Gözaltına alınan (11) şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca (1)'i Cumhuriyet Savcılığınca Serbest, (5)'i Adli Kontrol Şartıyla Serbest, (5)'i ise tutuklanmıştır.

 

 

 

Van Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayının önlenmesine yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir. " denildi.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van'da, kaçak, göçmen, tacirlerine, operasyon,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı