301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 12:05
 
Van'da tombala operasyonu
Van'da tombala oynatıldığı tespit edilen iki iş yerine polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, tombala oynatan 17 kişiye adli işlem yapılırken, kumar oynadıkları belirlenen 93 kişiye 29 bin 760 TL idari para cezası ile bir iş yerine de 20 bin lira idari para cezası kesildi.
Gündem Haberi 

Van Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada" Genel Asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması, kumar/tombala tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane vb. ile dernek ve kooperatif adı altında faaliyet gösteren yerlerde oynatılmasının engellenmesi ve Ramazan ayının gelişi ile birlikte huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla Ülkemiz genelinde 11 Mayıs 2019 günü 22.00/01.00 saatleri arasında "Kumar ve Tombala Uygulaması" gerçekleştirmiştir.

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması için suç işleme amacındakilerin caydırılması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için gerçekleştirilen uygulamaya, İlimizde (25) personel, (8) ekip ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Daire Başkanlığı'nın (2), Vangölü Elektrik Dağıtım A,Ş.'nin (4) ekibi katılmıştır.

 

 

 

Uygulama neticesinde;

 

  *   2 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yeri denetlenmiş,

  *   2 Adet Tombala Makinası ele geçirilmiş,

  *   360,00 TL paraya el konulmuş,

  *    Tombala diye tabir edilen kumar oyununu oynatan 17 kişiye adli işlem yapılmış,

  *   Kumar oyununu oynayan 93 Kişiye Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesine göre 29.760,00 TL idari para cezası uygulanmış,

  *   2 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yeri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlileri tarafından mühürlenmiş,

  *   1 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yerine Vangölü Elektrik Dağıtım A,Ş.'nin görevlileri tarafından 20.000,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

 

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz denetimler aynı kararlılıkla bundan böyle de devam edecektir." denildi.

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Van'da, tombala, operasyonu,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı