301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Kasım 2022 - Çarşamba 09:23
 
Vanlı İş İnsanı Türkiye'nin En Büyük Mağazasını Açtı
Paulmark, Türkiye'de birbirinden farklı tekstil giyim modelleriyle ve piyasa şartlarında her yaşa hitap eden ve kaliteyi ucuza sunan Paulmark, Türkiye'nin en büyük mağazasını Ankara PARK&VERA'da açtı.
Ekonomi Haberi


1993 yılında Ankara Dışkapı semtinde bulunan Rus Pazarında ilk ticaret hayatına atılan ve Ankara Demirtepe semtinde Kimlik mağazasıyla mağazacılık sistemine geçen, daha sonra Kızılay’ın en önemli ve stratejik binası olarak bilinen VAKKO binasını satın alarak KAYATÜRK GROUP&PAULMARK ile devam eden Van’ın ünlü iş adamı Burhan Kayatürk ve aile grubu 29.10.2022 tarihinde Ankara İstanbul yolu GİMAT civarında bulunan ve mülkiyetinin yüzde doksan civarında kendisine ait olan PARK&VERA’da 40 bin metrekarelik bir alana Türkiye’nin en büyük mağazasını açtı.

 

1993 yılında Ankara Dışkapı semtinde bulunan Rus Pazarında ilk ticaret hayatına atılan ve Ankara Demirtepe semtinde Kimlik mağazasıyla mağazacılık sistemine geçen, daha sonra Kızılay’ın en önemli ve stratejik binası olarak bilinen VAKKO binasını satın alarak KAYATÜRK GROUP&PAULMARK ile devam eden Van’ın ünlü iş adamı Burhan Kayatürk ve aile grubu son olarak Ankara İstanbul yolu üzerinde bulunan Park&Vera AVM mülkiyetinin yaklaşık yüzde doksan civarını satın alarak, Group Paulmark kendisine ait olan 40 bin metre karelik alanının yaklaşık 10 bin metre karesini alışveriş mağazasına ayırarak Türkiye’nin en büyük mağazası unvanına sahip oldu. Van’lı iş adamı Burhan Kayatürk ve aile grubuna ait Group Paulmark tarafından 29.10.2022 tarihinde açılışı yapıldı. Yapılan açılışta bir çok tanınmış Siyasetçiler, Belediye Başkanları, İş Adamları ve büyük bir kalabalık kitlesi katılım sağladı. Yapılan bu açılış neticesinde Vanekspres olarak yaptığımız araştırma neticesinde; PAULMARK’ın Türkiye, Katar ve Afganistan'da bulunan onlarca bayilikler dışında; Kazakistan, Diyarbakır, Kocaeli’de birer AVM mağazası olmak üzere, Türkiye genelinden 74 şubeye ulaştığı, ayrıca Irak’ta da 50 şubesi bulunduğu ve böylece PAULMARK’ın genel toplamda 124. Şubesi'nin. olduğu anlaşılmıştır.

 

Ankara İstanbul yolu üzerinde bulunan Park&Vera AVM açılışının yapıldığı ve Türkiye’nin en büyük mağazası PAULMARK ile ilgili Burhan Kayatürk bir konuşma yaptı. Kayatürk yaptığı konuşmada; geçmişten alıntılar yaptı ve geçmişten günümüze ailemin ve çalışanlarımızın bize verdiği sevinç ve heyecan vardı. Dolayısıyla uzun süre sonra bugün yine böyle bir heyecanı yaşıyoruz, tabi bizim bu aileden çok çalışan vardır, bu çalışanlar bir yerlerde başarılar elde ediyor, başarı aileden gelince biz de böyle heyecanlı anlar yaşayarak konuşacağız. Geçenlerde buraya geldiğimde büyük abimiz Faik beyin çalıştığını gördüm yanında ise en küçüğümüz 4-5 yaşında ki Rüzgar’ın da katkı sunduğunu görünce ve bunları Yönetim Kurulu Başkanımız İhsan Kayatürk beye anlattım. Hamd olsun böyle güzel işler yapan bir ailemiz var dedim. Biz bugün burada 125. Mağazamızın açılışını yapıyoruz, yurtiçinde ve yurtdışında ki mağazalarımızın içinde bize en büyük heyecanı veren bu mağazamızdır. Bugün 10 bin metrekareye yakın olan büyük mağazamızın açılışını yapacağız, inşallah binanın %90’a yakını bize geçmiş oldu. Kayatürk; yaklaşık 40 bin metre karelik alan ile ilgili şöyle konuştu, 40 bin metre karelik alanının yaklaşık 10 bin metre karesi alışveriş mağazası olacak, 5 bin metrekaresi Şhowroom olacak, İnternet satış yerlerimiz, kesimlerimiz burada yapılacak, Stilistlerimiz burada çalışacaktır. Geriye kalan 25 bin metre kare ise Lojistik hizmet alanı olarak düşündük. İnşallah burada güzel hizmetler olacak, burası Türkiye’de ki en büyük merkezlerimizden biri olacak ve bu heyecanı siz dostlarımızla paylaşıyorum diyerek ve aramızda Milletvekillerimiz var, Bakanlarımız var aynı zamanda Meclis Başkanımız var, iş adamlarımız ve dostlarımız var dedikten sonra herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

PAULMARK GERÇEĞİ, ÖZET HİKAYESİ VE ÜÇ DÖNÜM NOKTASI

Dönüm Noktası; Paulmark 1993 yılında Dışkapı Rus pazarından başlayarak ve Ankara Demirtepe’de ilk olarak Kimlik mağazası adı altında mağazacılık hizmetini vererek devam etmiştir.

Dönüm Noktası: Kızılay’ın en önemli ve stratejik konuma sahip olan ve VAKKO mağazasından satın aldığı binayı kısa bir süre Kimlik mağazası adı altında devam ederek, adını PAULMARK olarak değiştirip yeni hayatına devam etmiştir. Dönüm Noktası: Son olarak Park&VERA AVM binasına %90 satın alarak Türkiye’nin en büyük mağazası unvanını da elde ederek yeni bir yola devam edecektir. Yeni açılan Türkiye’nin en büyük mağazasında stratejik hedefleri olan PAULMARK bu binada aynı zamanda Showroom, İnternet satışları, kesim işleri, stilist çalışmaları, ürün programlama işleri, sevkiyat, imalat programları ve değişik stratejik planlar yapılacaktır.

PAULMARK tamamen Van’lı bir aile grubunun oluşturduğu, yedi bin çalışanlarıyla bütünleşmiş bir emeğin adıdır. Türkiye, Katar ve Afganistan’da bulunan onlarca bayilikler dışında 125 şubesi olan ve 7 bin civarında çalışanı bulunmaktadır. Hedefleri arasında Türkiye’de ki marka yapılandırmasını hızla tamamladıktan sonra Avrupa, Rusya, Türki Cumhuriyetlerine açılmak istemesidir.

Ayrıca; Her ne kadar Projenin başında 1970 doğumlu 3 çocuk babası Pakistan Lahore Mühendislik, ve Teknoloji Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ve İngilizce, Urduca, Arapça, Hintçe, Japonca, Türkçe ve Kürtçe toplamında yedi dil bilen, iki dönem Akparti’den Milletvekili seçilen ve hala parti 75 kişilik yeni MKYK asil listesinde yer alan üç çocuk babası olan Burhan KAYATÜRK görünse de, kendilerinin çok olan emeği ile birlikte, ailenin içinde ismi pek görünmeyen KAYATÜRK GROUP adı altında bugünün başarısını sağlayan bir çok aile bireyleri ve çalışanları bulunmaktadır.

PAULMARK Van’ın Rixos otellerinden sonra ikinci büyük markasıdır. Bizde Vanobjektif.net ailesi olarak dünden bugüne hep büyüyen ve büyümeye devam edecek olan PAULMARK ailesine başarılar diler, her daim yanınızda olduğumuzu, gururla izlediğimizi iletiyor, saygılar sunuyoruz.

 

VanEkspres

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: Vanlı, İş, İnsanı, Türkiye'nin, En, Büyük, Mağazasını, Açtı, , ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı