301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 14:42
 
YYÜ Yeni rektörü belli oldu
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin yeni rektörü atandı!
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 9 üniversitenin rektörünün atamasına yönelik kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat, GalatasarayÜniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Eyüp Ertuğrul Karsak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin atanmasına karar verildi. 

 

Kararda, diğer Rektör ataması yapılan üniversiteler ve atanan Rektörler şöyle sıralandı; 

Biruni Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adnan Yüksel'in, İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sabahattin Aydın'ın, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Güven Sak'ın ve Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Paç atandı. 

 

YYÜ'YE VANLI REKTÖR!

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve Vanlı bir ismin rektör olması yönünde değerlendirmelerin de öne çıktığı süreçte Van YYÜ rektörü Vanlı bir isim oldu. Kulislerde de ismi en çok öne çıkan isimlerden birisi olan Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rektör olarak atandı.

 

 

 

İŞTE O ATAMA KARARI

 

 

 

Kaynak: Editör: Van Objektif
 
Etiketler: YYÜ, Yeni, rektörü, belli, oldu,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv Arama
Haber Yazılımı